پشتیبانی سایت پیشه ور: ۰۲۱۴۴۷۸۰۶۸۲
 
صفحه اصلی | درباره ما | تماس با ما | راهنمای سایت
وبسایت تخصصی بازرگانی برای پیشه وران صنعت خودرو
کالاها/خدمات تامین کنندگان خریداران
English
اعضاء طلایی
جدیدترین کالاهای به روزرسانی شده
جدیدترین کاربران


آموزش مراحل ثبت نام در سایت پیشه ور دات کام 

   دستورالعمل سرویس و تعمیرات پژو 405 (قسمت ششم)
(تاریخ درج : یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱)

 

از اين بخش به بعد برنامه تعميراتي را شرح داده می شود كه مي توانند در موتورها انجام شوند بی آنکه نیازی به پیاده سازی موتور باشد.توجه داشته باشید هنگامي كه به صورت فيزيكي مي توان قطعاتي مثل پيستون و شاتون را  هنگامي كه موتور در ماشين است پياده كرد، چنين كارهايي معمولا به عنوان عملیاتی جداگانه در نظر گرفته نمی شوند. 
 
شرح موتور سري XU
موتورهای سري  XU  موتورهای خوبي هستند كه با بسياري از پژوهاي قديمي و خودروي سيتروئن متناسب می باشند. این موتور از نوع 4 سيلندر است که به صورت متقاطع در جلوي خودرو نصب می شوند. 
كلاچ و سیستم انتقال نيرو به قسمت انتهايي سمت چپ آن متصل شده اند. 
پژو  405 با موتورهای 1580 سی سی، 8 سوپاپ ، 1761 سي سي 8 سوپاپ و 1905 سي سي 8 و 16 سوپاپ و 1998 سي سي 8 و 16 سوپاپ از سری XU تولید شده اند. موتورهاي 1905 سي سي و 1998 سي سي 16 شير از نوع DOHC (دومیل بادامک در بالا) هستند و بقيه همگي از موتورهاي SOHC (یک میل بادامک در بالا) هستند. 
ميل لنگ در 5 یاتاقان اصلي حركت مي كند. کاسه نمد های آب بندي در پشت یاتاقانهای دو انتهای  میل لنگ قرار دارند. 
شاتونها از انتهای بزرگترشان روی یاتاقانهای افقی متحرک می چرخند. پیستونها توسط گژنپین به شاتونها متصلند. در موتورهای 16 سوپاپ گژنپینها داخل پیستون به صورت لغزشی متصلتد و توسط یک بست دایره ای شکل محکم می شوند.  در همه مدلهاي ديگر ، شاتونها در محل نصب به پیستون قابلیت حرکت گردشی دارند. 
پیستونها که از آلیاژ آلومينيوم ساخته می شوند، سه رینگ دارند - دو رینگ فشار و یک رینگ كنترل روغن. در مدلهاي 1580 سي سي ، 1761 سي سي و 1905 سي سي  8 و 16 سوپاپ ، بلوک سیلندر از نوع خطی خیس میباشد. 
بلوک سيلندر ریخته گری شده از آلياژ آلومينيوم می باشد و در سیلندرها از بوشهای چدنی استفاده شده است. ارینگهای آب بندی برای جلوگیری از نفوذ مایع خنک کننده (روغن) به سیلندر در انتهای بوشها استفاده شده است. 
در همه مدلهاي 1998 سي سي ، موتور از نوع معمولی خطي خشك است. بلوک سیلندر از ریخته گری چدن ساخته شده است و هیچ بوشی در آن به کار نرفته است. 
در مدلهاي 16 سوپاپ، میل سوپاپهاي دود و سوخت ، با يك تسمه تایم دندانه دار به حرکت در می آیند. ميل سوپاپها 16 سوپاپ را از طريق تپتهای هيدروليكي خود تنظيم به حرکت در می آورند که نیاز به فیلر گیری (تنظیم دستی لقی سوپاپ) را مرتفع می کند. 
هر دو ميل سوپاپ در یاتاقانهایی حركت مي كنند كه به بالاي سر سيلندر پیچ شده اند. سوپاپهای دود و سوخت هر كدام با فنر سوپاپهای حلقه اي بسته شده اند ، و در هاديهاي (گاید سوپاپ) جاگذاری شده در سر سيلندر حرکت مي كنند. 
در مدلهاي 8 سوپاپ، ميل سوپاپ با يك تسمه تایم دندانه دار حرکت می کند و 8 سوپاپ را از طريق پیروی (دنباله ای) که در زیر زایده بادامک قرار گرفته اند به حرکت در می آورد. لقیهای سوپاپ به وسیله شیم تنظیم می شوند که بين پیرو (دنباله) نوک هر ساق سوپاپ قرار گرفته اند. سوپاپهای دود و سوخت هر كدام با فنر سوپاپهای حلقه اي بسته شده اند ، و در هاديهاي (گاید سوپاپ) جاگذاری شده در سر سيلندر حرکت مي كنند. هم نشیمنگاه (سیت سوپاپ) و هم هاديها (گیت سوپاپ) در صورت لزوم مي توانند به طور جداگانه تعويض شوند. 
در تمامي مدلها ، پمپ آب با تسمه تایم به حرکت در می آیند. روغن كاري بوسيله پمپ روغن كه از قسمت انتهايي سمت راست ميل لنگ (توسط یک چرخ زنجیر و زنجیر) به حرکت در می آید انجام مي شود. روغن را از طريق يك صافی که در مخزن روغن قرار گرفته است دریافت مي شود و سپس از طريق يك فيلتر روغن نصب شده بیروني به محلهای روغن رسانی واقع در بلوک سیلندر و محفظه میل لنگ مي رسد. از آنجا به یاتاقانهای اصلی میل لنگ و میل بادامک پخش می شود. یاتاقانهای بزرگ انتهایی، روغن را از طریق سوراخهای داخلی تعبیه شده در میل لنگ دریافت می کنند. همچنین میل سوپاپ نیز روغن تحت فشار را دریافت می کند. زائده های ميل سوپاپ و سوپاپها با سیستم پاشش روغن كاري مي شوند شبیه سایر اجزای موتور. 
در مدلهاي 16 سوپاپ، يك خنك كننده روغن در زير كارتريج فيلتر روغن نصب شده تا دماي روغن را تحت شرايط عملكردي حفظ نمايد. 
 

 

تعداد نظرات : 0
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :  
نظر شما :    
 جدیدترین اخبار

 
درج اطلاعات مربوط به کسب و کار در سایت پیشه ور رایگان بوده و مسئولیت آن با ثبت کننده می باشد- لطفاً در ارزیابی اعتبار و صحت اطلاعات ثبت شده دقت کافی را مبذول دارید - جهت شروع به درج اطلاعات کسب و کار خود ، لطفاً بر روی لینک عضویت رایگان کلیک نموده و پس از پر کردن فرم ثبت نام ، اطلاعات تجاری خود را که مربوط به فعالیتها ، کالاها و خدماتتان میشود ثبت نمایید
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
طراحی سایت B2B و بهینه سازی سایت توسط طراحی سایت 24
Copyright (c) 2014 pishehvar.com